KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13193379
*
nr 1319 3379
Eric Ekengren
(1868-1955), Sverige
Sydländsk stad. Signerad E Ekengren, daterad 1932. Akvarell, 24x33 cm
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 20:41:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 20:36:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Läs mer om Eric Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eric ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk stad vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
*
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Läs mer om Eric Ekengren
nr 1319 3379
Eric Ekengren
(1868-1955), Sverige
Sydländsk stad. Signerad E Ekengren, daterad 1932. Akvarell, 24x33 cm
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/4 20:36:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.Läs mer om Eric Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eric ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk stad vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45