KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13193379
*
nr 1319 3379
Eric Ekengren
(1868-1955), Sverige
Sydländsk stad. Signerad E Ekengren, daterad 1932. Akvarell, 24x33 cm
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 april 2020
kl 20:41:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/4 20:36:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Läs mer om Eric Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eric ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk stad vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
Läs mer om Eric Ekengren
nr 1319 3379
Eric Ekengren
(1868-1955), Sverige
Sydländsk stad. Signerad E Ekengren, daterad 1932. Akvarell, 24x33 cm
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/4 20:36:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Eric Ekengren
Eric Ekengren, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1868, död 1955 i Lavagna, Italien.Läs mer om Eric Ekengren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eric ekengren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk stad vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



